مشاهده ابلاغیه جدید الکترونیکی در سامانه ثنا

مشاهده ابلاغیه جدید الکترونیکی-سامانه ثنا

 

مشاهده ابلاغیه الکترونیکی جدید در سایت سامانه ثنا

 

هر شخصی که می خواهد با دادگاه کوچکترین ارتباطی داشته باشد، امروزه باید در بستر اینترنت و در سامانه ثنا ثبت نام شده باشد. این اجباری است که تقریباً از سال 97 قوه قضائیه به وجود آورده و باعث خلوت تر شدن دادگاه ها از لحاظ  مراجعات بی دلیل شده است. هر کس دادگاهی در جریان دارد، برای اطلاع از اوقات رسیدگی دادگاه، یک ابلاغیه الکترونیکی جدید دریافت می کند. زمانی که دادگاه درباره یک پرونده تصمیم گیری می کند یا کارشناس تعیین می کند یا قرار صادر می کند، به اشخاص دعوا، ابلاغیه الکترونیکی ارسال می کند. ابلاغیه جدید در بخش سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی قرار می گیرد و کسانی که رمز شخصی دارند، می توانند در حساب خود، ابلاغیه را ببینند. سایت سامانه ثنا به نشانی adliran.ir می باشد و ثبت نام در بخش احراز هویت این سایت انجام می گیرد.

 

 

 

مشورت با مشاور حقوقی مشاوره با وکیل متخصص

 

 

 

نحوه ثبت نام در سامانه ثنا

 

برای ثبت نام در سامانه ثنا؛ که مخفف ثبت نام الکترونیک می باشد، دو راه وجود دارد.

نکته 1 راه اول مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است. لیست این دفاتر در سایت عدلیران می باشد و می توانید با مراجعه به این سایت، نزدیکترین دفتر خدمات الکترونیک قضایی را انتخاب کرده و برای ثبت نام حضوری به آنجا مراجعه کنید. متصدی دفتر با گرفتن اطلاعات شناسایی شما و وارد کردن آنها در سایت و همچنین احراز هویت از طریق دوربین، ثبت نام شما را در سامانه ثنا انجام می دهد.

نکته 2 راه دوم که در سال های اخیر بیشتر ثبت نام ها از این طریق انجام می شود، انجام احراز هویت غیرحضوری با موبایل می باشد. ثبت نام در این روش خیلی ساده است. کافی است که یک گوشی هوشمند متصل به اینترنت داشته باشید. با ورود به سایت عدلیران و کلیک بر روی گزینه سامانه احراز هویت برخط و انجام تمام فرآیند ثبت نام، شما یک حساب ثنا خواهید داشت.

 

احراز هویت غیرحضوری

 

 

 

 

شکایت در دادسرا مراحل شکایت در دفتر خدمات الکترونیک قضائی

 

 

 

مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا

 

ابلاغیه یعنی ورقه ای که از طرف مقامات ذی صلاحیت صادر شود و مطلبی را ابلاغ کن. بیشتر تصمیمات و اقدامات دادگاه باید مسبوق به ابلاغ به طرفین دعوی و وکلای آنان و گواهان و کارشناسان باشد، که این امر اصولاً توسط ابلاغیه صورت می‌گیرد. در گذشته نه چندان دور، مکاتبات قضایی و اعلان جریان دادرسی و روند پرونده، توسط مامور ابلاغ و به صورت حضوری انجام می شد. مامور ابلاغ که معمولاً پستچی بود، برگه ابلاغیه را به درب منزل مخاطب می برد و از وی رسید دریافت می کرد. زمانی که ابلاغیه به دست خود مخاطب می رسید، ابلاغ واقعی محسوب می شد و اگر ابلاغیه به شخصی غیر از مخاطب می رسید، این امر ابلاغ قانونی نام داشت. ابلاغ قانونی و واقعی، هر کدام اثرات خود را در قانون آیین دادرسی مدنی دارند. به طور مثال، اگر ابلاغیه جدید به مخاطب نرسد و وی لایحه نفرستد و در جلسه دادرسی نیز غایب باشد، رأی غیابی صادر می شود و وی می تواند نسبت به آن واخواهی کند.

 

 

 

پیگیری-روند پرونده پیگیری پرونده قضائی در سامانه ثنا

 

 

 

امروزه، ابلاغ الکترونیکی هم برای عموم مردم و هم برای کارمندان دستگاه قضائی، سهولت زیادی را به بار آورده است. ابلاغیه جدید در سامانه ثنا برای افراد ارسال می شود؛ مخاطب ابلاغ، پیامکی دریافت می کند مبنی بر داشتن ابلاغیه جدید در حساب کاربری ثنا و با بازدید از صفحه کاربری خود، می تواند مشاهده ابلاغیه جدید را انجام دهد.

برای مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا، باید به سامانه ابلاغ الکترونیکی عدلیران مراجعه کرد. با ورود به این صفحه، می توان ابلاغیه جدید و ابلاغیه های قبلی مشاهده شده را دید. همچنین، اگر ابلاغیه را رویت نمی کنیم، می توانیم با وارد کردن شماره ابلاغیه و تاریخ ابلاغ، آن را مشاهده کنیم.

 

مشاهده ابلاغیه
برای ورود به سامانه ابلاغ الکترونیکی، باید کد ملی و رمز شخصی و رمز موقت را وارد کرد.

 

 

 

رمز شخصی ثنا را فراموش کرده‌اید؟

 

برای مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا، باید رمز شخصی و کد ملی را وارد کرد. اگر رمز شخصی ثنا را از دست داده باشید، برای بازیابی و دریافت مجدد رمز ثنا، دو راه حل پیش روی شما می‌باشد.

  1. برای بازیابی مجدد و دریافت دوباره رمز شخصی ثنا می‌توانید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید. متصدی دفتر خدمات الکترونیک قضایی، با دریافت اطلاعات شما و وارد کردن آن در سامانه ثنا، رمز جدید را برای شما دریافت خواهد کرد.
  2. اگر رمز شخصی ثنای خود را فراموش کرده‌اید و دسترسی به دفتر خدمات الکترونیک قضایی ندارید یا می‌خواهید خودتان، رمز شخصی ثنای جدید بگیرید، باید به سایت عدلیران مراجعه کنید. در بخش احراز هویت برخط وارد شده و بر روی گزینه رمز (فراموشی رمز عبور) کلیک می‌کنید. در اینجا باید شماره ملی، تازیخ تولد، سریال شناسنامه و شماره همراه خود را وارد کنید و رمز شخصی ثنا مجدداً به تلفن شما پیامک خواهد ششد.

 

 

 

تنظیم لایحه و دادخواست و شکواییه رایگان

 

 

 

 

 

پرسش و پاسخ  پرسش های شما ؛ پاسخ های ما

 

مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا، فقط با ورود به سایت امکان پذیر است؟

خیر. ورود به سایت تنها راه مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا نیست. به وسیله برنامه عدالت همراه نیز می توان مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا را انجام داد.  عدالت همراهدریافت برنامه عدالت همراه .

ابلاغیه جدید تا چند وقت در سامانه ثنا می ماند؟

ابلاغیه تاریخ انقضا ندارد و از سامانه ثنا پاک نمی شود. برای مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا ، محدودیتی هم وجود ندارد.

مشاهده ابلاغیه جدید در سامانه ثنا بدون ثبت نام امکان‌پذیر هست؟

خیر. اگر ثبت نام نکرده باشید ، از طریق پست برای شما ارسال می شود و یا شما باید برای مشاهده ابلاغیه به دادگاه مراجعه نمایید.

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده
ارتباط با وکیل متخصص