وکیل ملکی خوب در تهران و رباط کریم را چگونه پیدا کنیم؟

وکیل ملکی با تجربه در تهران و رباط کریم

 

وکیل ملکی خوب و با تجربه

 

دعاوی ملکی در حاضر حجم بسیار زیادی از پرونده‌های دستگاه قضائی را به خود اختصاص داده است. طولانی شدن بخش زیادی از پرونده‌ها به دلیل نبود تجربه کافی مردم و حتی برخی از وکلا می‌باشد. دعاوی ملکی دارای پیچیدگی‌های زیادی است و پیروز شدن در دعاوی ملکی نیاز به دانش و اطلاعات زیاد در ارتباط با قوانین ثبتی و ملکی دارد. وکیل ملکی خوب، باید در پرونده‌های مختلف ثبتی و مربوط به املاک شرکت کرده باشد و راهکارهای مختلف را رفته باشد تا بتوان به او اعتماد کرد.

وکلای املاک و باغات و اراضی معمولاً در شهرهایی که معاملات املاک زیاد انجام می‌شود و مشکلات ملکی زیاد است، زبانزد می‌شوند. در هر منطقه‌ای که زندگی می‌کنید و برای پیشبرد دعاوی ملکی خود به دنبال وکیل ملکی خوب می‌گردید، بهتر است تحقیق زیادی انجام دهید.

 

 

اثبات مالکیت اثبات مالکیت و راه‌های قانونی آن را به وکیل الوکلا بسپارید.

 

 

 

حوزه ملکی به دلیل تورم و افزایش قیمت ناگهانی و لحظه‌ای بسیار حساس است. از دست دادن یک ملک هر چند در ابعاد کم، در حال حاضر باعث افزایش یا کاهش ناگهانی دارایی هر شخصی می‌شود. بنابراین، بهتر است در حالی که می‌خواهید در یک دعوای مربوط به زمین، آپارتمان یا هر ملک دیگری شرکت کنید، حتماً از وکیل متخصص استفاده کنید. حتی اگر نمی‌خواهید هزینه‌ای به وکیل بدهید؛ حداقل از مشاوره‌های وی بهره ببرید تا بعداً پشیمان نشوید. اما وکیل ملکی خوب را چگونه پیدا کنیم؟

شناخت یک وکیل ملکی خوب، از روی پرونده‌های پیروز شده وی قابل شناسایی است. در واقع رزومه هر وکیلی، پرونده‌های او می‌باشد. اگر در تعداد زیادی از پرونده‌های ملکی پیروز شده باشد، نشان از این است که نسبت به امور ملکی مسلط است و چالش‌های آن را می‌شناسد.

 

 

 

 

تنظیم دادخواست-شکواییه-لایحه-آنلاین و رایگان

 

 

 

 

وکیل ملکی 2 روش اخذ دستور فروش ملک مشاع

 

 

 

بهترین وکیل ملکی رباط کریم

 

شهر رباط کریم واقع در جنوب غربی تهران، یکی از آن دسته شهرهایی می‌باشد که اختلافلات و دعاوی ملکی زیادی در آن رخ می‌دهد. وجود زمین‌هایی که هنوز مورد ساخت و ساز واقع نشده‌اند و همچنین شهرک‌های تازه ساز و احداث شهر جدید پرند باعث شده تا معاملات زیادی در این شهر واقع شود. وقوع معاملات ملکی زیاد و افزایش ناگهانی قیمت املاک ناخودآگاه بروز دعاوی ملکی را موجب می‌شود.

همین چالش نیز باعث شده است تا وکلای ملکی خوبی در این شهر پرورش پیدا کرده و دانش ملکی وکلای این شهر افزایش پیدا کند. همچنین، این مسئله باعث شده است تا آرای مختلف شعبات دادگاه‌های واقع در دادگستری رباط کریم، دیوان عالی کشور را وادار به صدور آرای وحدت رویه در موارد مختلف کرده است. بعضاً نیز آرای با نظریات و استدلال‌های جالب از سوی قضات مشاهده می‌شود.

از وکلای به نام و مجرب در دعاوی ملکی در شهرستان رباط کریم می‌توان به آقای دکتر امیر فرج‌بخش با سابقه‌ای درخشان اشاره نمود که تدریس دروس ثبتی را نیز بر عهده داشته‌اند. آقای مهدی نوروزی نیز با بیش از ده سال سابقه وکالت در شهرستان رباط کریم، از جمله وکلای متخصص دعاوی ملکی و قراردادها محسوب می‌شوند.

 

 

 

نکات قراردادی ملک مهمترین نکات قرارداد خرید و فروش ملک

 

 

 

ویژگی وکیل ملکی خوب

 

دعاوی ملکی به جهت حساسیت‌های مالی ویژه، نیازمند وجود تخصص بالا و همچنین تجربه کافی است. اموال غیرمنقول در سالهای اخیر به دلیل تورم شدید کشور، ارزش بالایی پیدا کرده‌اند و دعاوی مرتبط با آنها دارای ریسک بالایی هستند. وکیل ملکی خوب باید دارای رزومه قابل قبول در دعاوی ملکی باشد. مهمترین توصیه برای انتخاب وکیل ملکی خوب این است که از وکلای محل وقوع ملک استفاده شود. این امر از آن جهت دارای اهمیت است که وکیل آن محل اشراف خوبی نسبت به املاک آنجا و شناخت خوبی نسبت به ارگان‌های مرتبط دارد و باعث تسریع روند نتیجه گیری قضایی می‌شود. مسئله دیگر این اینکه وکیل ملکی خوب را باید با پرس و جو از اشخاصی که قبلاً با این دعاوی مواجه شده‌اند، پیدا کرد. محول کردن دعاوی مهم، به وکلای کم تجربه و تازه کار، باعث خواهد شد تا نتیجه مطلوب حاصل نکردد و مدت زمان رسیدگی قضایی نیز طولانی شود.

گروه حقوقی وکیل الوکلا، به وسیله همکاری با وکلای ملکی خوب و باتجربه بالا، امکان نتیجه گیری در پرونده ملکی را تا حد زیادی بالا می‌برد. شما می‌توانید برای اخذ مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین، با مجموعه وکیل الوکلا در ارتباط باشید و کار خود را با خیال راحت به ما بسپارید.

 

 

هزینه وکیل دعاوی ملکی

 

حق‌الوکاله وکیل معمولاً امری است توافقی و وکیل و موکل با چانه زنی، بر سر مبلغ معینی توافق می‌کنند. غالباً حدود شصت درصد از مبلغ حق‌الوکاله در ابتدا و مابقی آن در انتهای دعوا، به وکیل پرداخت می‌شود. هزینه وکیل با توجه به چالش‌های احتمالی پیش رو متغییر است و هر دادگاه و دعوایی حق‌الوکاله خود را دارد. هزینه وکیل دعاوی ملکی معمولاً با توجه به قیمت ملک مورد دعوا تعیین می‌شود و مبلغی هم برای شروع کار تعیین می‌شود. به طور مثال، در دعوای مربوط به خلع ید یک قطعه زمین که قیمت تقریبی آن چهار میلیارد تومان است، مبلغ 30 میلیون تومان به اضافه 7 درصد از قیمت ارزش زمین، به عنوان هزینه وکیل دعوای ملکی تعیین می‌شود.

هزینه‌های وکیل، اگر خیلی با عرف فاصله نداشته باشد و در واقع منصفانه تعیین شود، ارزش پرداخت دارد. تصور کنید که می‌توانید با پرداخت حدود ده یا حتی پانزده درصد از ملکی که بیش از سه میلیارد تومان ارزش دارد، پیروز دعوا شده و ملک را برای خود کنید! در حالیکه اگر بخواهید به تنهایی در دعوا پیش بروید و هزینه‌ای به وکیل نپردازید، زمین یا آپارتمان را از دست خواهید. پس می‌بینیم که هزینه کردن برای وکیل متعهد، مجرب و خوب، ارزش دارد.

 

 

الزام به تنظیم سند و مطالبه خسارت دعوای الزام به تنظیم سند رسمی ملک

 

 

 

انواع دعاوی حوزه ملک و ثبتی

 

دعاوی ملکی به طور مشخص دو حالت دارند؛ دعاوی اشخاص علیه یکدیگر و دعاوی ملکی که یک طرف آن ارگان دولتی مانند شهرداری، اوقاف و ... حضور دارد.

به گواه آمار دادگستری و مراجعات مردمی؛ مهمترین دعاوی ملکی، تصرف عدوانی و خلع ید محسوب می‌شوند که عموماً اشخاص علیه یکدیگر مطرح می‌کنند. این دعاوی باید در دادگاه عمومی محل وقوع ملک مطرح شوند و هزینه دادرسی این دعاوی بر مبنای ارزش منطقه‌ای ملک مشخص می‌شود.

از جمله مهترین دعاوی ملکی اشخاص با ارگان دولتی نیز می‌توان به دعوای ماده 100 شهرداری و دعاوی منابع طبیعی  و اراضی ملی اشاره کرد که در مراحل بالا، قابل طرح در دیوان عدالت اداری هستند.

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده
ارتباط با وکیل متخصص